Finanční gramotnost

V pátek 4. 10. 2024 vyrazily obě třídy deváťáků na Obchodní akademii v Přerově posilovat svou finanční gramotnost. Ve dvouhodinovém programu, připraveném studentkami a studenty OA pod vedením paní ing. Trnčákové, se žáci dozvěděli spoustu užitečných informací o našich bankovkách, platebních kartách, investicích do cenných papírů a sami si aktivně připravili svůj rozpočet s ohledem na příjmy a povinné, nutné i zbytné výdaje. Vyzkoušeli si také sestavit jídelníček a vyčíslit, kolik prostředků jen na pravidelnou stravu by potřebovali. V průběhu návštěvy se potkali s několika bývalými žákyněmi naší školy a celý program byl jak užitečnou pomocí pro praktický život, tak vhodnou motivací pro ty, kdo třeba ještě nejsou rozhodnutí o budoucím studiu.