Tajemná noc se skřítky

V pátek 21. 6. se sešly děti ze ŠD Sovičky, aby prožily tajemnou noc se skřítky. První nás přivítal skřítek Bylínek, který pozval děti na cestu přírodou a dal jim několik úkolů, aby se naučily správně pozorovat přírodu. Na zpáteční cestě jsme pomohli skřítkovi Popletovi vyluštit vzkaz od kamarádky Lískulky. U školy na děti po večeři čekali skřítci kamarádíčci Kryštůfek a Heduška, kteří děti poprosili o hezkou kamarádskou písničku s pohybem – „Kdo jsi kamarád, tak pojď si s námi hrát“. Poté skřítek Tajemníček nachystal několik rébusů a hádanek. Za vyluštění nám poslal dvě krásné pohádky, které jsme si přečetli přes spaním. Až se trošku setmělo, přišel dopis od skřítka Lucerníčka, který si zranil nohu a poprosil děti o vyřízení vzkazu od víly Pomněnky. Každé dítě se vydalo samotné na cestu po barevných světýlkách, aby vyřídilo vzkaz. Odměnou za vyřízení a za statečnost byl od skřítka Spinkáčka svítící náramek. Poté se děti vrátily do svých pelíšků a po přečtení pohádek a shlédnutí televizní pohádky Trollové usnuly za zvuku bouřky klidným spánkem. Ráno je probudila Rozmarýnka, která jim prozradila, že je čeká ještě překvapení. Ale než mohlo přijít překvapení, vzal skřítek Neposeda všechny děti na ranní rozcvičku. Po rozcvičce a uklizení všech pelíšků skřítek Všudybýlek poslal děti hledat dle indicie překvapení. Tím byla naše milá a velmi oblíbená paní asistentka Michalka hlídající truhlu s pokladem, který si všechny děti za celé „nocování“ zasloužily. A školní spaní bylo u konce. Děti se rozešly do svých domovů a ve škole zůstal pouze skřítek „Zapomněníček“. Že ho neznáte? Přijďte se někdy podívat….