14.07.2019: Poděkování "Život dětem"
14.07.2019: Rozloučení se školním rokem ve ŠK
14.07.2019: Výtvory a knihovna ve ŠK
14.07.2019: Rozloučení se s IX. třídou
14.07.2019: OMU jinak
14.07.2019: Rozloučení se školním rokem
14.07.2019: Školní výlet VIII.A
28.06.2019: Přebor v šachu
27.06.2019: Divadlo Perštejni
27.06.2019: IX.A

Vzdělávací program Buďme kamarádi
V úterý 7. května byl pro žáky 3. ročníku připraven vzdělávací program Buďme kamarádi, který vedla speciální pedagožka Alena Svobodová.  Cílem tohoto programu bylo žáky seznámit se životem postižených lidí. Paní Svobodová hned na začátku vysvětlila dětem, jaká postižení lidé vůbec mohou mít a poté se v jednotlivých blocích věnovala různým handicapům.
V bloku, zabývajícím se tělesným postižením, si děti vyzkoušely jízdu na vozíku, psaní ústy a nohou a stavěly věž z kostek pomocí nohou. Velmi zajímavé aktivity na děti čekaly v bloku zabývajícím se zrakovým postižením. Děti si vyzkoušely chůzi s bílou holí a hlavně se naučily, jak pomoci nevidomému člověku například s přecházením ulice. Připravena byla stanoviště s různými aktivitami – omalovánky pro nevidomé, Braillovo písmo, skládání kostiček se zavázanýma očima, hmatové pexeso či psaní na Pichtově psacím stroji. Při seznámení se sluchovým postižením se žáci dozvěděli, že existuje znaková řeč a naučili se tímto důležitým dorozumívacím způsobem popřát krásný den. Program se všem dětem moc líbil.

BUĎME KAMARÁDI

Dne: 10. 05. 2019