12.12.2017: Den se Sluníčky
Na ukončení listopadového měsíce jsme se rozhodli uspořádat ..... ...více zde

12.12.2017: Mikulášská nadílka u Sluníček
Čertí rejdění celý den! Hned ráno celá MŠ shlédla..... ...více zde

07.12.2017: Vánoční jarmark
Vánoční jarmark, Mikuláš a rozsvěcování vánočního stromečku. ...více zde

03.12.2017: Naší přírodou
Listopad je ve znamení školních kol všemožných soutěží a tak ani přírodopis nemohl stát stranou. ...více zde

03.12.2017: Olympiáda v dějepise
Neuplynuly ani dva dny a po soutěži v českém jazyce následovala Olympiáda v dějepise. ...více zde

03.12.2017: Olympiáda v českém jazyce
Ve středu 22.11.2017 proběhlo olympijské klání na poli českého jazyka. ...více zde

30.11.2017: Výtvarné práce našich žáků
30.11.2017: Vikingové
Divadelní představení skupiny Pernštejni. ...více zde

28.11.2017: Listopadový kroužek vaření
Co nového se vaří v kroužeku vaření? ...více zde

28.11.2017: BALONOVÁ POŠTA
Koťata a Berušky jeli do Přerova na Balonovou poštu. ...více zde

Beseda s Markem Hudemou - Týdny mediálního vzdělávání
Protože média prostupují všemi sférami našeho života a čerpáme z nich i většinu informací, rozhodla se naše škola zapojit se do Týdnů mediálního vzdělávání organizovanými programem Jeden svět na školách. Je jedním ze vzdělávacích programů organizace Člověk v tísni

Rozvoj digitálních technologií klade na všechny, kteří se chtějí v mediálním světě orientovat, stále vyšší nároky. Jsou k tomu potřeba znalosti a dovednosti, které spadají do oblasti mediálního vzdělávání. Abychom podpořili kritické myšlení, pozvali jsme na naši školu novináře z Hospodářských novin pana Marka Hudemu a doufali, že se rozvine diskuze nejen o novinářské etice, ale především o schopnostech, jak se orientovat v záplavě různých často protichůdných zpráv. Nutno přiznat, že žákům o kousek starším by bylo téma možná bližší. Naše osmáky a deváťáky namísto kritického myšlení zajímala spíše výše platu novinářů. no nevadí, třeba tato akce aspoň některým dala impuls k přemýšlení.

A trochu čísel:
Týdny mediálního vzdělávání začaly 22. května a skončily 30. června 2017
Zapojilo se celkem 43 novinářů, 6 mediálních odborníků a 11 spolupracujících organizací.
Přihlásilo se celkem 167 škol, z toho 19 % pražských a 81 % mimopražských
38 % tvořily ZŠ, 34 % gymnázia a 28 % SOŠ a SOU.
85 % škol uspořádalo debatu s novinářem.

Beseda s Markem Hudemou - Týdny mediálního vzdělávání

Dne: 29. 06. 2017