15.01.2018: Nová čísla "Smajlík"
Nová čísla školního časopisu "Smajlík" ke stažení zde .

15.01.2018: Vánoce ve 4. A
15.01.2018: Vánoce na zámku 4. A
03.01.2018: Pečení cukroví
S babičkou u Sluníček. ...více zde

03.01.2018: Vánoční dílničky
S panem Dostálem u Sluníček. ...více zde

02.01.2018: Vánoční zámek v Přerově
02.01.2018: Ježíšek ve ŠD u Soviček
Ve čtvrtek 21. prosince jsme prožili příjemné sváteční odpoledne. ... ...více zde

23.12.2017: Vánoce s Koťaty
Ve středu odpoledne jme pozvali rodiče na posezení ... ...více zde

23.12.2017: Vánoční salon s Koťaty
V pátek jsme společně s Beruškami navštívili vánoční salon. ...více zde

21.12.2017: Příprava pokrmů
Práce našich žáků ...více zde

Zájezd do Francie a Anglie
Dne 8. 4. 2015 jsme se sešli na parkovišti u kulturního domu, abychom se vydali na poznávací zájezd po Paříži a Anglii. Po rozloučení s rodiči a nástupu do autobusu jsme vyrazili. Asi po sedmi hodinách jízdy se k nám přidali studenti ze střední průmyslové školy v Lokti. Opět ale netrvalo dlouho a následovala další nucená zastávka, tentokrát to však bylo kvůli autobusu, který jsme později museli vyměnit za dvoupatrový. To nám ale vůbec nevadilo, jelikož roztahování se bylo povoleno a ještě ke všemu jsme měli skvělého pana řidiče.

Další den ráno jsme celí rozlámaní po probdělé noci v autobuse, kde se vážně nedalo spát, dorazili do Paříže. Je to krásné město se spoustou památek. My jsme za vedení naší průvodkyně Míši, která s námi jela od Brna, navštívili katedrálu Notre Dame, Louvre a viděli Vítězný oblouk a Eiffelovku nebo jeli lodí po Seině. Po slunečném dni jsme nasedli do autobusu, který nás odvezl do hotelu F1.

Probuzením a snídaní začal náš nový den a s ním také cesta do Anglie. Přes kanál La Manche jsme se přepravili tunelem a po hraniční kontrole se nám otevřela cesta do Oxfordu, univerzitního města, jenž byl dalším bodem našeho zájezdu. Navštívili jsme zde Christ Church College a viděli Carfax Tower. Následoval tříhodinový rozchod, který všichni využili k nákupu různých věcí, převážně suvenýrů. Potom jsme znovu nasedli do autobusu a pan řidič nás odvezl na místo srazu s anglickými rodinami, u nichž jsme měli přespat a zdokonalit se v angličtině.

Sobota – doma by nám začal konečně víkend, tady to však nikdo neřešil. Posledním městem, jehož krásy jsme měli možnost poznat, byl Londýn. Londýnské oko, Muzeum voskových figurín i Big Ben či Westminster Abbey nás uchvátili. Počasí bylo nádherné jako každý den až na asi půlhodinovou přeháňku, zrovna když jsme byli na London Eye.

Po dalším dni plném chůze a poznání jsme však rádi nastoupili do autobusu a vyrazili zpět. La Manche jsme opět překonali tunelem a za několik hodin nás již opustili Lokeťáci. My jsme vyměnili autobus za ten původní, již opravený a už definitivně se vydali vstříc domovu.

Dne: 12. 04. 2015