11.10.2017: Bezpečná jízda na kole.
V úterý 3. října 2017 se žáci 4. třídy zúčastnili preventivního programu Bezpečná jízda na kole. ...zde

25.09.2017: Web
Od 8.listopadu 2008, kdy byl tento web uveden do provozu, bylo zaznamenáno více než
600 000 návštěv.
Děkujeme za přízeň.

13.09.2017: Akce+Foto
Koncert Black swan ...zde

13.09.2017: Akce+Foto
Zahájení školního roku...zde

29.08.2017: Rozvrhy
aktualizace na školní rok 2017-2018 ...zde

15.07.2017: Akce+Foto
Projektový den OMU ...zde

13.07.2017: Akce+Foto
Sportovní den ...zde

13.07.2017: Akce+Foto
Beseda s Markem Hudemou - Týdny mediálního vzdělávání ...zde

06.07.2017: Akce+Foto
Výstava The Body...zde

06.07.2017: Akce+Foto
I.B - rozloučení se školním rokem ...zde

50. výročí otevření nové školy v Horní Moštěnici
Dne 6. 9. 2014 se konal den otevřených dveří u příležitosti 50. výročí otevření nové školy v Horní Moštěnici

V sobotu 6. září 2014 se v obci Horní Moštěnice slavilo. A ne jen tak ledacos. Zdejší budova základní školy už má padesát let !
Byli jsme s manželem pozváni a tak jsme jeli. I proto, že obec, ve které žijeme, patří do MAS Partnerství Moštěnka. Oficiálního zahájení se slavnostním obědem v jídelně jsme se sice neúčastnili, ale prý se tam sešli členové zastupitelstva, pedagogové - současní i ti dříve narození, ostatní zaměstnanci školy i pozvaní hosté z okolních obcí.
A pak to začalo. Napřed přijelo pár aut, pak se začaly trousit děti a před čtrnáctou hodinou už tam byl slušný dav. Začalo se prohlídkou školy, ochotní žáci dělali průvodce nebo zpříjemňovali naši návštěvu hrou na klavír. Z rádia se linuly písničky se školní tematikou. Nevycházeli jsme z úžasu. Pro nás, co máme letos padesát let od maturity, to bylo jako zjevení. Prohlídku školy nebudu líčit podrobně, všechno jsem si to doma přečetla znovu ve Sborníku, který prodávali. I ten byl velmi pěkný, výpravný, na kvalitním papíře. Jen dodám, že prostředí a vybavení lze žákům jen závidět. Odborné učebny, počítače, kuchyňka, tělocvična, prostě pohádka. A i na tu došlo. Na závěr naší prohlídky jsme si zašli do družiny na představení hry ANALFABETA NEGRAMOTNÁ. Jen stručně: paní knihovnice po skončení pracovní doby zamkla v knihovně Analfabetu - Bětu, která čtení moc nedala. Ale teď jí nezbylo nic jiného, než se s knihami kamarádit. A jak je brala do ruky, otvírala, občas něco přeslabikovala nebo na nich usnula, přicházely za ní hrdinové z knížek. Harry Potter s Hermionou, připluli piráti i s písničkou, Hloupý Honza se podělil o buchty, ovšem na oplátku dostal řízek. Objevila se Pipi Punčochatá, sedm trpaslíků - nic nevadilo, že je některý větší než Sněhurka, a když nemohla Běta najít mobil, přišli na pomoc Sherlock Holmes s věrným Watsonem. Našli zlodějskou opici i s mobilem a pak je všechny probudili Králíci z klobouku. Jedním slovem - roztomilé. Paní vychovatelka nám sdělila i jména autorů, ale ty jsme úspěšně zapomněli.
Zato na pěkný zážitek nezapomeneme hodně dlouho. Díky, žáčci i pedagogové, jistě Vám to dalo velkou práci, ale povedlo se.

Jarmila a Zbyněk Haraštovi z Kyselovic

Dobrý den pane řediteli, moc se omlouvám za svou neúčast na oslavě školy při její tak významné události.Bohužel jsem se nemohla zúčastnit.

Chtěla bych ale vyjádřit svůj obdiv a zároveň poděkovat za tak nádhernou prezentaci školy. Chlubím se celým souborem všude, kde je to možné. Jsem pyšná, že tuto školu navštěvovaly jak mé tři děti tak i má vnučka.

Vše jen to nej...
Bednaříková Alena

Autorem fotografií je pan Jaroslav Blaťák www.foto-blatak.cz

Dne: 06. 09. 2014