22.10.2020: Jak na ošetřovné
09.10.2020: Den proti rakovině
09.10.2020: Projektový den - Historická Olomouc

Bolest - nemoc jménem šikana - projektový den v 6. třídách
Projektové dny „Bolest jménem šikana“ byl naplánovány spolu s Mgr. Janou Coufalovou z organizace ACET ČR, z.s. z Olomouce. Lektorka využila na začátku programu hru, díky níž se s ní žáci poznali a rozpovídali se. Vyrobili si vlastní vizitky s obrázkem oblíbených činností a vysvětlili pravidla a práva - mluví vždy jen jeden, nikomu se nesmějeme za jeho názory, vše je dobrovolné. V půlkruhu na židličkách se každý představil  a mluvil o svých zájmech.
Po této "rozehřívací" části se už děti věnovaly tématu Šikana - nejprve postupně psaly na tabuli odpověď na otázku, jaké chování bolí, následovala diskuse na téma, jak poznáme, že už je to šikana; proč je šikana přes internet tak oblíbená; jaký je rozdíl mezi škádlením a šikanou, poznáme hranici? Následovalo seznámení s pojmy agresor, oběť a publikum. Jak se zachová publikum vůči agresorovi? Skupina pátrala po příčinách agrese a učila se, ajk reagovat na kyberšikanu. Vysvětlili si, kdo se stává obětí a proč?
Následovaly scénky, kde se děti pokoušely reagovat na projevy šikany, navrhovaly, jak pomoci oběti, přemýšlely, komu se svěřit. Dospěly k názoru, že nejlepší ochrana je dobrá parta. Nejhorší je schovávat hlavu do písku. Na závěr děti zhlédly video – co dělat, když vidím, jak někoho šikanují.
Bolest jménem šikana

Dne: 14. 10. 2020